Atrakcje

kropeczki

Atrakcje dla dzieci w Kołobrzegu

Port morski w Kołobrzegu – Pasażerski, zwiedzanie i informacje

3.8/5 - (22 votes)

Wykopaliska archeologiczne wskazują, że już w roku 880-tym pierwsi osadnicy prawego brzegu Parsęty wykorzystywali ówczesne tereny jako port handlowy i rybacki. Przez kolejne sto lat port rozwijał się i szybko zyskał sławę jako główne miejsce handlu państwa pierwszych Piastów. Od ponad tysiąca lat port stale się rozwijał, dlatego dziś jest jedną z skupiskiem niezwykłych, turystycznych atrakcji blisko morza.

Co ciekawego kryje Port morski w Kołobrzegu?

Port Pasażerski w Kołobrzegu – zwiedzanie Kołobrzegu

Pierwsza w oczy w Porcie rzuca się ogromna Latarnia Morska. Jest ona w pełni udostępniona dla turystów. Można wspiąć się na szczyt 26cio metrowej wieży. W podziemiach latarni mieści się Muzeum minerałów.
Port osłonięty jest przez dwa ogromne falochrony, po jednym z nich można spacerować. Dodatkową niezwykłą atrakcją uwielbianą przez maluchy i młodzież jest Miasto Myszy, które zlokalizowane jest w samym porcie. To niezwykła wystawa, interaktywny pokaz, w którym możecie zobaczyć ponad 500 żywych myszek w baśniowej scenerii.  Jest to nietypowa atrakcja, która na długo pozostaje w pamięci dzieci. Świetną atrakcją dla dzieci w okolicy Portu Pasażerskiego jest magiczny świat, który nosi nazwę Ukryta Kraina na ponad 400m2 znajdziecie zaczarowany świat, gdzie dzieci mogą zostać Czarodziejami. Na początku zwiedzania dostaje się różdżkę która czaruje bajkowe postacie. W atrakcji znajdziecie również żywe zwierzaki jak króliki baranki, złote rybki, axelotle, czy ślimaki giganty.

Z portu morskiego możecie się wybrać w rejs po Bałtyku, co jest świetną atrakcją dla dzieci i całej rodziny.
Zwiedzanie portu zajmie nam wiele godzin, dlatego odpocząć można posilając się w licznych restauracjach serwujących regionalne dania ze świeżych ryb.

W samym Porcie znajdują się liczne ławeczki, nieodpłatna toaleta miejska otwarta codziennie oraz z tego miejsca możecie również rozpocząć zwiedzanie Kołobrzegu wsiadając w meleksa

Jeśli wybierasz się na jeden dzień do Kołobrzegu to koniecznie swoje zwiedzanie Kołobrzegu rozpocznij od Portu Pasażerskiego.

glob

Dane kontaktowe:

ul. Morska 1, 78-100 Kołobrzeg

Booking.com