Blog

kropeczki

Co słychać w Kołobrzegu

Turystyczne atrakcje dla dzieci w Kołobrzegu. TOP 20.

Rate this post

Kołobrzeg jest bardzo popularnym miastem turystycznym, chętnie odwiedzanym zarówno w sezonie, jak i poza nim. Na turystów czeka tu mnóstwo ciekawych atrakcji, które pozwalają na spędzenie czasu w ciekawy sposób. Mamy dla Ciebie 20 propozycji najciekawszych atrakcji Kołobrzegu, które po prostu trzeba znać!

1. Ukryta Kraina

Ukryta Kraina to miejsce stworzone z myślą o dzieciach. Jest to ogromna, interaktywna wystawa przenosząca najmłodszych w niezwykły, baśniowy świat. To właśnie tutaj dzieciaki spotkają się z niesamowitymi stworzeniami, a całą rzeczywistość zaczarują prawdziwymi magicznymi różdżkami! Pobyt w Ukrytej Krainie będzie zdecydowanie najlepszym czasem, jaki dziecko spędzi w Kołobrzegu.

2. Miasto Myszy

Nawet, jeśli na samą myśl o myszkach dostajesz gęsiej skórki, Miasto Myszy z pewnością Cię zachwyci! Tylko tutaj masz możliwość obserwacji ponad 500 małych myszek w środowisku stylizowanym na ich środowisko naturalne. Ta atrakcja stworzona jest z myślą nie tylko o tych najmłodszych, ale także o rodzicach. Wizyta tutaj jest cenną lekcją przyrody i sposobem na przyjemne spędzenie czasu w Kołobrzegu.

3. Muzeum 6D

Muzeum 6D to jedyne takie miejsce w całej Europie. Zachwyca dzieci, młodzież i dorosłych, pozwala na zapoznanie się z morskimi opowieściami rodem z wybrzeża. Nie ma tu nudnych wystaw, a wszystkie ekspozycje są interaktywne. Wszystkiego można dotknąć, poczuć, a nawet powąchać. To zdecydowanie wyjątkowe miejsce, które warto odwiedzić z całą rodziną.

4. Port morski

Będąc w Kołobrzegu, koniecznie trzeba odwiedzić port i wybrać się w rejs statkiem wycieczkowym. Ta atrakcja pozwoli Ci poczuć prawdziwie morski klimat, obserwować pracę tutejszych rybaków, a także odczuć na własnej skórze prawdziwą potęgę morza. Rejs statkiem będzie doskonałą atrakcją zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Można także przyjrzeć się temu, jak ciężką pracę wykonują tu każdego dnia. Warto skosztować świeżej morskiej ryby, która chyba nigdzie nie smakuje tak dobrze, jak tutaj.

5. Latarnia Morska w Kołobrzegu

Mówiąc o porcie, nie sposób nie wspomnieć o Latarni Morskiej. Zbudowana w roku 1945 ma wysokość aż 26 m. Na szczyt latarni prowadzi 109 schodów, a ze szczytu rozpościera się niezwykły widok na morze, nadmorski park, a także na całe miasto. Latarnia początkowo była konstrukcją o wiele niższą, później stopniowo ją rozbudowywano, a sama idea wykorzystywania światła jako wskaźnika nawigacyjnego pojawiła się tu już w XVII wieku. Latarnia Morska nieodłącznie kojarzy nam się właśnie z Kołobrzegiem, jest otwarta dla turystów, więc warto ją odwiedzić.

6. Muzeum Oręża Polskiego

Muzeum Oręża Polskiego to miejsce godne zobaczenia nie tylko przez pasjonatów historii. Można obejrzeć tu ekspozycję prezentującą zbiory militariów od średniowiecza aż po czasy współczesne. Znajduje się tu również unikatowy zbiór mundurów oddziałów paramilitarnych. Warto odwiedzić to muzeum, przebywając w Kołobrzegu.

7. Park im. Stefana Żeromskiego

W Kołobrzegu bardzo chętnie odwiedzane są parki miejskie, a wśród nich Park im. Stefana Żeromskiego. Pełni funkcję nie tylko uzdrowiskową, ale także ochronną przed skutkami zdarzających się na wybrzeżu sztormów. W parku zlokalizowany jest wyjątkowy modernistyczny Pomnik Zaślubin z Morzem z roku 1963.

8. Plaża w Kołobrzegu

Kołobrzeg kojarzy nam się przede wszystkim z plażą. Plaża główna pełna złocistego piasku zachęca do odbywania słonecznych kąpieli. To właśnie tutaj na plażowanie decyduje się największa liczba turystów. Wzdłuż plaży ciągnie się promenada spacerowa, a na samej plaży można wypożyczyć kosze plażowe czy leżaki. W Kołobrzegu wydzielone są aż trzy strzeżone, czyste i w pełni bezpieczne kąpieliska, które zachęcają do odbywania kąpieli w sezonie letnim. Chętnie korzystają z tej możliwości zarówno dorośli, jak i dzieci. Na plażach rozmieszczone są liczne atrakcje dla dzieci, dmuchane zabawki, zjeżdżalnie, a na dorosłych czekają liczne punkty gastronomiczne. Jednym słowem, każdy znajdzie coś dla siebie. Kołobrzeskie plaże uważane są za najczystsze, warto więc z nich korzystać podczas letniego urlopu.

9. Molo

Nieodłącznym elementem każdej wyprawy do Kołobrzegu jest spacer po molo zlokalizowanym tuż przy Plaży Głównej. Ma długość 220 metrów i szerokość 9 metrów. Na końcu pomostu znajduje się przystań dla małych statków wycieczkowych. Spacer po molo to doskonała atrakcja zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych, a w szczególności dla par szukających miejsca na romantyczny spacer. Molo posiada spektakularne podświetlenie, które wieczorami tworzy niesamowity efekt.

10. Kołobrzeski Skansen Morski

Kołobrzeski Skansen Morski to kolejna rewelacyjna atrakcja, budząca niemałe emocje wśród turystów. Podziwiać tu można okręty ORP Fala oraz kuter rakietowy ORP Władysławowo. Co więcej, można je obejrzeć z zewnątrz, ale także wejść na ich pokład. Warto odwiedzić również maszynownie, mesę oficerską czy stanowiska dowodzenia.

11. Muzeum Minerałów

Kolejnym ciekawym miejscem do odwiedzenia w Kołobrzegu jest Muzeum Minerałów. Znajduje się ono w podziemiach latarni morskiej. Ekspozycja złożona jest z kilkunastu przeszklonych witryn z licznymi okazami minerałów znalezionych na całym świecie. Zobaczysz tu okazy przywiezione z Rosji, Maroka czy Madagaskaru. Ekspozycja spodoba się zarówno dzieciom, jak i dorosłym.

12. Pomnik Rybaka i Rybaczki

Kołobrzeg kojarzy nam się przede wszystkim z rybakami. I słusznie, bo to właśnie to miasto wciąż pozostaje jedynym z największych portów rybackich. Przebywając w mieście, warto obejrzeć piękny pomnik rybaka i Rybaczki zlokalizowany w Porcie Rybackim. Jego autorem jest Romuald Wiśniewski, a sam pomnik jest wyrazem uznania dla ciężkiej pracy tutejszych rybaków.

13. Złota Uliczka

Czy wiesz, że Kołobrzeg, podobnie, jak Praga posiada własną Złotą Uliczkę? Przechadzając się nią, możesz obejrzeć piękną przedwojenną zabudowę odtworzoną z dbałością o każdy detal. Możesz tu napić się kawy w jednej w wielu kafejek czy zjeść lokalne specjały w jednej z licznych restauracji. Złota Uliczka to bardzo romantyczne miejsce na spacery we dwoje, ale także ciekawa część Kołobrzegu na rodzinne przechadzki.

14. Wieża Ciśnień

Uważana jest za jedną z najpiękniejszych kołobrzeskich budowli. Powstała w roku 1885, w czasie II wojny światowej służyła jako punkt wody pitnej, a później była niewykorzystana. Dzisiaj pompuje dziennie nawet kilkanaście tysięcy litrów wody, a do tego stanowi znany kołobrzeski zabytek. Z pewnością warto ją zobaczyć.

15. Kościół Św. Marcina

Kościół Św. Marcina w Kołobrzegu znany jest przede wszystkim ze swojej niezwykłej historii. Wybudowany został w 1895 roku, a następnie został zniszczony w roku 1945. W dzisiejszej formie stanął w nieco innej lokalizacji. Na uwagę zasługuje piękne wnętrze kościoła. Z pewnością warto go odwiedzić, przechadzając się po uliczkach Kołobrzegu.

16. Fontanna na Skwerze Pionierów

Fontanna na Skwerze Pionierów zachwyca zarówno tych starszych, jak i młodszych. Kształtem przypomina kwiat lotosu, a wieczorami jest pięknie oświetlona, dając prawdziwy multimedialny spektakl. Jeśli więc przebywasz w Kołobrzegu i masz ochotę na wieczorny spacer, warto odwiedzić Skwer Pionierów i obejrzeć piękną fontannę, mieniącą się wszystkimi kolorami tęczy.

17. Fontanna na Placu 18 Marca

To kolejna fontanna robiąca ogromne wrażenie. Ma kształt dmuchawca i również posiada niezwykłe podświetlenie. Stoi na miejscu dawnej fontanny, która w 1880 roku zdobiła Plac Cesarski. Obecnie przyciąga turystów zarówno w ciągu dnia, jak i wieczorami, gdy zapewnia niezwykły multimedialny efekt. Plac cesarski wytyczono w 1880 roku i urządzony był w stylu ogrodu francuskiego. Od lat 30-tych XX wieku plac nosił nazwę Placu Adolfa Hitlera. Dopiero w roku 1945 nadano mu nazwę Placu 18 Marca, a na miejscu dawnego pomnika żołnierzy niemieckich postawiono pomnik Wdzięczności Polskim Wyzwolicielom. Zarówno Plac Cesarski, jak i fontanna w jego centrum to miejsca niewątpliwie warte zobaczenia na własne oczy.

18. Las nadmorski

Kołobrzeg większości z nas kojarzy się z morzem, ale czy wiesz, że wzdłuż wybrzeża ciągnie się malowniczy las? Stanowi on skuteczne zabezpieczenie brzegu podczas silnych sztormów. Sosnowy las jest objęty obszarem chronionego krajobrazu „Koszaliński Pas Nadmorski”. Obecne tu pomniki przyrody liczą sobie nawet 250 lat! Na szczególną uwagę zasługuje grupa 16 dębów szypułkowych.

19. Mariany w Kołobrzegu

Każde miasto ma jakiś znak charakterystyczny. Dla Kołobrzegu są to… Mariany! Kim są? Są to bardzo przyjazne figurki mew, zlokalizowane w kilku zakątkach Kołobrzegu. Ich charakterystyczną cechą są nadane cechy ludzkie. Co ciekawe, kolekcja mew nie jest zamknięta i być może niebawem powstaną nowe! Ich autorem jest artysta, Romuald Wiśniewski.

20. Oceanarium w Kołobrzegu

Oceanarium jest atrakcją uwielbianą zarówno przez dorosłych, jak i przez dzieci. Wizyta tutaj pozwala na ciekawe spędzenie czasu, ale także na poszerzenie swojej wiedzy z zakresu morskiego życia zwierząt, ryb i innych intrygujących stworzeń. Oceanarium otwarte jest zarówno dla turystów indywidualnych, jak i dla zorganizowanych grup.

Czy warto przyjechać do Kołobrzegu?

Kołobrzeg to miasto pełne rewelacyjnych atrakcji, które warto poznać. Tutaj każdy znajdzie coś ciekawego dla siebie, zarówno miłośnicy przyrody, historii, kultury, jak i pasjonaci wodnych sportów czy rejsów statkami. Miejsce dla siebie znajdą tu również dzieci, dla których Kołobrzeg także przygotował całe mnóstwo interesujących atrakcji. Jeżeli wciąż nie masz pomysłu, gdzie spędzić tegoroczny urlop z rodziną, Kołobrzeg może okazać się strzałem w dziesiątkę.

Booking.com